Mina lag:

Du har inte valt något favoritlag


Genväg i menyn
Matchnotiser

Mina matcher:
Matchnotiser

Matchnotiser:
Matchstart
Halvtid
Fulltid
Förlängning
Straffar
Mål
Missad straff
Gult kort
Rött kort
Hörnor
18+ Du måste vara minst 18 år för att spela på odds. Vi uppmanar dig att spela sunt & ansvarsfullt Läs merOK

La Segunda

Rotera skärmen för att se hela tabellen
Lag S V O F +/- P
1 Granada 18 11 4 3 14 37
2 Málaga CF 18 11 2 5 9 35
3 Albacete 18 9 7 2 11 34
4 Alcorcón 17 10 3 4 11 33
5 Deportivo La Coruña 17 8 8 1 16 32
6 Cádiz CF 18 8 5 5 9 29
7 Mallorca 18 7 6 5 6 27
8 Osasuna 17 7 5 5 3 26
9 Sporting Gijón 18 6 7 5 3 25
10 Las Palmas 17 5 8 4 2 23
11 Almería 17 6 5 6 2 23
12 Real Oviedo 18 6 5 7 -4 23
13 Numancia 18 5 6 7 -3 21
14 Rayo Majadahonda 17 6 2 9 -7 20
15 Lugo 17 5 4 8 -2 19
16 Extremadura UD 17 4 5 8 -3 17
17 Tenerife 17 3 8 6 -7 17
18 Elche 17 3 8 6 -8 17
19 CF Reus Deportiu 18 4 5 9 -13 17
20 Real Zaragoza 17 3 7 7 -4 16
21 Córdoba 18 2 8 8 -15 14
22 Gimnàstic Tarragona 17 2 4 11 -20 10
Uppflyttning
Kval - Uppåt
Nedflyttning
2018-12-16
  • R Majadahonda
  • 12:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 16:00
  • Alcorcón
  • Extremadura UD
  • 18:00
  • Gim. Tarragona
  • Las Palmas
  • 18:00
  • Tenerife
  • Almería
  • 20:00
  • Lugo
  • La Coruña
  • 20:30
  • Real Zaragoza
2018-12-21
  • Albacete
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Numancia
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • La Coruña
  • Córdoba
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Lugo
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Mallorca
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Elche
  • 01:00
  • Almería
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Tenerife
  • 01:00
  • Granada
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Málaga
  • CF Reus
  • 01:00
  • Osasuna
  • Tenerife
  • 19:00
  • Granada
  • Mallorca
  • 21:00
  • Gim. Tarragona
2018-12-22
  • Lugo
  • 13:00
  • Sporting Gijón
  • Real Oviedo
  • 16:00
  • Málaga
  • Real Zaragoza
  • 18:00
  • Extremadura UD
  • Elche
  • 20:00
  • Almería
  • Córdoba
  • 20:30
  • Las Palmas
  • Cádiz CF
  • 20:45
  • La Coruña
2018-12-23
  • CF Reus
  • 12:00
  • Osasuna
  • Albacete
  • 16:00
  • R Majadahonda
  • Alcorcón
  • 18:00
  • Numancia
2019-01-05
  • Almería
  • 01:00
  • Mallorca
  • La Coruña
  • 01:00
  • Lugo
  • Málaga
  • 01:00
  • CF Reus
  • Numancia
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Granada
  • 01:00
  • Albacete
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Osasuna
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Córdoba
  • Tenerife
  • 01:00
  • Elche
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Las Palmas
2019-01-06
  • Almería
  • 01:00
  • Mallorca
  • La Coruña
  • 01:00
  • Lugo
  • Málaga
  • 01:00
  • CF Reus
  • Numancia
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Granada
  • 01:00
  • Albacete
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Osasuna
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Córdoba
  • Tenerife
  • 01:00
  • Elche
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Las Palmas
2019-01-12
  • Albacete
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Almería
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Granada
  • Córdoba
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Elche
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Osasuna
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Tenerife
  • Mallorca
  • 01:00
  • La Coruña
  • Lugo
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Málaga
  • CF Reus
  • 01:00
  • Numancia
2019-01-13
  • Albacete
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Almería
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Granada
  • Córdoba
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Elche
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Osasuna
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Tenerife
  • Mallorca
  • 01:00
  • La Coruña
  • Lugo
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Málaga
  • CF Reus
  • 01:00
  • Numancia
2019-01-19
  • Almería
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • La Coruña
  • 01:00
  • Albacete
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Numancia
  • 01:00
  • Córdoba
  • Granada
  • 01:00
  • Elche
  • CF Reus
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Málaga
  • 01:00
  • Lugo
  • Osasuna
  • 01:00
  • Mallorca
  • Tenerife
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
2019-01-20
  • Almería
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • La Coruña
  • 01:00
  • Albacete
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Numancia
  • 01:00
  • Córdoba
  • Granada
  • 01:00
  • Elche
  • CF Reus
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Málaga
  • 01:00
  • Lugo
  • Osasuna
  • 01:00
  • Mallorca
  • Tenerife
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
2019-01-26
  • Albacete
  • 01:00
  • CF Reus
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Córdoba
  • Almería
  • 01:00
  • Osasuna
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Mallorca
  • Elche
  • 01:00
  • Numancia
  • Lugo
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • La Coruña
  • Granada
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Tenerife
  • 01:00
  • Málaga
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Real Oviedo
2019-01-27
  • Albacete
  • 01:00
  • CF Reus
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Córdoba
  • Almería
  • 01:00
  • Osasuna
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Mallorca
  • Elche
  • 01:00
  • Numancia
  • Lugo
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • La Coruña
  • Granada
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Tenerife
  • 01:00
  • Málaga
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Real Oviedo
2019-02-02
  • La Coruña
  • 01:00
  • Tenerife
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Córdoba
  • 01:00
  • Albacete
  • Mallorca
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Málaga
  • 01:00
  • Almería
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • CF Reus
  • 01:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 01:00
  • Granada
  • Numancia
  • 01:00
  • Lugo
2019-02-03
  • La Coruña
  • 01:00
  • Tenerife
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Córdoba
  • 01:00
  • Albacete
  • Mallorca
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Málaga
  • 01:00
  • Almería
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • CF Reus
  • 01:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 01:00
  • Granada
  • Numancia
  • 01:00
  • Lugo
2019-02-09
  • Albacete
  • 01:00
  • Mallorca
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Almería
  • 01:00
  • Numancia
  • Elche
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Lugo
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Tenerife
  • 01:00
  • Córdoba
  • Granada
  • 01:00
  • La Coruña
  • Málaga
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Osasuna
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • CF Reus
2019-02-10
  • Albacete
  • 01:00
  • Mallorca
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Almería
  • 01:00
  • Numancia
  • Elche
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Lugo
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Tenerife
  • 01:00
  • Córdoba
  • Granada
  • 01:00
  • La Coruña
  • Málaga
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Osasuna
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • CF Reus
2019-02-16
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Tenerife
  • Córdoba
  • 01:00
  • Granada
  • La Coruña
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Elche
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Málaga
  • Numancia
  • 01:00
  • Osasuna
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Albacete
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Alcorcón
  • CF Reus
  • 01:00
  • Almería
  • Mallorca
  • 01:00
  • Lugo
2019-02-17
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Tenerife
  • Córdoba
  • 01:00
  • Granada
  • La Coruña
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • Elche
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Málaga
  • Numancia
  • 01:00
  • Osasuna
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Albacete
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Alcorcón
  • CF Reus
  • 01:00
  • Almería
  • Mallorca
  • 01:00
  • Lugo
2019-02-23
  • Albacete
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Almería
  • 01:00
  • Córdoba
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Numancia
  • Granada
  • 01:00
  • CF Reus
  • Osasuna
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Málaga
  • 01:00
  • La Coruña
  • Lugo
  • 01:00
  • Elche
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Tenerife
  • 01:00
  • Mallorca
2019-02-24
  • Albacete
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Almería
  • 01:00
  • Córdoba
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Numancia
  • Granada
  • 01:00
  • CF Reus
  • Osasuna
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Málaga
  • 01:00
  • La Coruña
  • Lugo
  • 01:00
  • Elche
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Tenerife
  • 01:00
  • Mallorca
2019-03-02
  • Córdoba
  • 01:00
  • Málaga
  • Numancia
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Osasuna
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • CF Reus
  • 01:00
  • Tenerife
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Albacete
  • La Coruña
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Almería
  • Mallorca
  • 01:00
  • Elche
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Granada
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Lugo
2019-03-03
  • Córdoba
  • 01:00
  • Málaga
  • Numancia
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Osasuna
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • CF Reus
  • 01:00
  • Tenerife
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Albacete
  • La Coruña
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Almería
  • Mallorca
  • 01:00
  • Elche
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Granada
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Lugo
2019-03-09
  • La Coruña
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Granada
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Lugo
  • 01:00
  • CF Reus
  • Málaga
  • 01:00
  • Osasuna
  • Mallorca
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Albacete
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Almería
  • Elche
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Córdoba
  • Tenerife
  • 01:00
  • Numancia
2019-03-10
  • La Coruña
  • 01:00
  • Las Palmas
  • Granada
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Lugo
  • 01:00
  • CF Reus
  • Málaga
  • 01:00
  • Osasuna
  • Mallorca
  • 01:00
  • Real Oviedo
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Albacete
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Alcorcón
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Almería
  • Elche
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • Córdoba
  • Tenerife
  • 01:00
  • Numancia
2019-03-16
  • Albacete
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Numancia
  • 01:00
  • Málaga
2019-03-17
  • Albacete
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Tenerife
  • Almería
  • 01:00
  • Granada
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Lugo
  • Córdoba
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Mallorca
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
  • CF Reus
  • 01:00
  • La Coruña
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Numancia
  • 01:00
  • Málaga
2019-03-23
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Córdoba
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • CF Reus
  • Granada
  • 01:00
  • Las Palmas
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Numancia
  • Mallorca
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Lugo
  • 01:00
  • Albacete
  • Elche
  • 01:00
  • Alcorcón
  • La Coruña
  • 01:00
  • Almería
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Málaga
  • Tenerife
  • 01:00
  • Osasuna
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Real Oviedo
2019-03-24
  • Cádiz CF
  • 01:00
  • Córdoba
  • Extremadura UD
  • 01:00
  • CF Reus
  • Granada
  • 01:00
  • Las Palmas
  • R Majadahonda
  • 01:00
  • Numancia
  • Mallorca
  • 01:00
  • Real Zaragoza
  • Lugo
  • 01:00
  • Albacete
  • Elche
  • 01:00
  • Alcorcón
  • La Coruña
  • 01:00
  • Almería
  • Gim. Tarragona
  • 01:00
  • Málaga
  • Tenerife
  • 01:00
  • Osasuna
  • Sporting Gijón
  • 01:00
  • Real Oviedo
2019-03-30
  • Albacete
  • 01:00
  • Tenerife
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Lugo
  • Almería
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Córdoba
  • 01:00
  • Mallorca
  • Málaga
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • CF Reus
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • La Coruña
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Elche
2019-03-31
  • Albacete
  • 01:00
  • Tenerife
  • Alcorcón
  • 01:00
  • Lugo
  • Almería
  • 01:00
  • R Majadahonda
  • Córdoba
  • 01:00
  • Mallorca
  • Málaga
  • 01:00
  • Sporting Gijón
  • CF Reus
  • 01:00
  • Cádiz CF
  • Real Oviedo
  • 01:00
  • La Coruña
  • Las Palmas
  • 01:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 01:00
  • Extremadura UD
  • Numancia
  • 01:00
  • Granada
  • Real Zaragoza
  • 01:00
  • Gim. Tarragona
2019-04-06
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Numancia
  • Tenerife
  • 02:00
  • Sporting Gijón
2019-04-07
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • La Coruña
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Granada
  • 02:00
  • Málaga
  • Lugo
  • 02:00
  • Osasuna
  • Mallorca
  • 02:00
  • CF Reus
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Albacete
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Almería
  • Elche
  • 02:00
  • Córdoba
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Numancia
  • Tenerife
  • 02:00
  • Sporting Gijón
2019-04-13
  • Albacete
  • 02:00
  • Elche
  • Almería
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Córdoba
  • 02:00
  • Lugo
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Tenerife
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Osasuna
  • 02:00
  • La Coruña
  • Málaga
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Granada
  • Numancia
  • 02:00
  • Mallorca
  • CF Reus
  • 02:00
  • Real Oviedo
2019-04-14
  • Albacete
  • 02:00
  • Elche
  • Almería
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Córdoba
  • 02:00
  • Lugo
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Tenerife
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Osasuna
  • 02:00
  • La Coruña
  • Málaga
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Granada
  • Numancia
  • 02:00
  • Mallorca
  • CF Reus
  • 02:00
  • Real Oviedo
2019-04-20
  • Albacete
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Málaga
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Numancia
  • La Coruña
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Elche
  • 02:00
  • Osasuna
  • Tenerife
  • 02:00
  • Almería
2019-04-21
  • Albacete
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Málaga
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Numancia
  • La Coruña
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Elche
  • 02:00
  • Osasuna
  • Tenerife
  • 02:00
  • Almería
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Córdoba
  • Lugo
  • 02:00
  • Granada
  • Mallorca
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • CF Reus
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Sporting Gijón
2019-04-27
  • Málaga
  • 02:00
  • Mallorca
  • Osasuna
  • 02:00
  • Albacete
  • CF Reus
  • 02:00
  • Alcorcón
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Numancia
  • 02:00
  • La Coruña
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Elche
2019-04-28
  • Almería
  • 02:00
  • Real Oviedo
  • Córdoba
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Tenerife
  • Granada
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Lugo
  • Málaga
  • 02:00
  • Mallorca
  • Osasuna
  • 02:00
  • Albacete
  • CF Reus
  • 02:00
  • Alcorcón
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Numancia
  • 02:00
  • La Coruña
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Elche
2019-05-04
  • Albacete
  • 02:00
  • Numancia
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Osasuna
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Málaga
  • Córdoba
  • 02:00
  • CF Reus
  • Elche
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Mallorca
  • 02:00
  • Sporting Gijón
  • Lugo
  • 02:00
  • Almería
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • La Coruña
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Granada
  • Tenerife
  • 02:00
  • Las Palmas
2019-05-05
  • Albacete
  • 02:00
  • Numancia
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Osasuna
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Málaga
  • Córdoba
  • 02:00
  • CF Reus
  • Elche
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Mallorca
  • 02:00
  • Sporting Gijón
  • Lugo
  • 02:00
  • Almería
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • La Coruña
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Granada
  • Tenerife
  • 02:00
  • Las Palmas
2019-05-11
  • La Coruña
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Córdoba
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Lugo
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Mallorca
  • Almería
  • 02:00
  • Elche
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Granada
  • 02:00
  • Tenerife
  • Málaga
  • 02:00
  • Real Oviedo
  • Osasuna
  • 02:00
  • CF Reus
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Albacete
  • Numancia
  • 02:00
  • Alcorcón
2019-05-12
  • Almería
  • 02:00
  • Elche
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Granada
  • 02:00
  • Tenerife
  • Málaga
  • 02:00
  • Real Oviedo
  • Osasuna
  • 02:00
  • CF Reus
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Albacete
  • Numancia
  • 02:00
  • Alcorcón
  • La Coruña
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Córdoba
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Lugo
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Mallorca
2019-05-18
  • Albacete
  • 02:00
  • Granada
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Osasuna
  • Córdoba
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Elche
  • 02:00
  • Tenerife
  • Las Palmas
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Mallorca
  • 02:00
  • Almería
  • Lugo
  • 02:00
  • La Coruña
  • CF Reus
  • 02:00
  • Málaga
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Numancia
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Sporting Gijón
2019-05-19
  • Albacete
  • 02:00
  • Granada
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Osasuna
  • Córdoba
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Elche
  • 02:00
  • Tenerife
  • Las Palmas
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Mallorca
  • 02:00
  • Almería
  • Lugo
  • 02:00
  • La Coruña
  • CF Reus
  • 02:00
  • Málaga
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • Numancia
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Sporting Gijón
2019-05-25
  • La Coruña
  • 02:00
  • Mallorca
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Lugo
  • Málaga
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Numancia
  • 02:00
  • CF Reus
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Albacete
  • Almería
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Granada
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Córdoba
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Tenerife
  • 02:00
  • Real Oviedo
2019-05-26
  • La Coruña
  • 02:00
  • Mallorca
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Lugo
  • Málaga
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Numancia
  • 02:00
  • CF Reus
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Albacete
  • Almería
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Granada
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • Córdoba
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Elche
  • Osasuna
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Tenerife
  • 02:00
  • Real Oviedo
2019-06-01
  • Albacete
  • 02:00
  • Málaga
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Córdoba
  • 02:00
  • Osasuna
  • Lugo
  • 02:00
  • Tenerife
  • CF Reus
  • 02:00
  • Sporting Gijón
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Almería
  • Elche
  • 02:00
  • La Coruña
  • Mallorca
  • 02:00
  • Granada
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Numancia
2019-06-02
  • Lugo
  • 02:00
  • Tenerife
  • CF Reus
  • 02:00
  • Sporting Gijón
  • Las Palmas
  • 02:00
  • Almería
  • Elche
  • 02:00
  • La Coruña
  • Mallorca
  • 02:00
  • Granada
  • Real Oviedo
  • 02:00
  • R Majadahonda
  • Real Zaragoza
  • 02:00
  • Numancia
  • Albacete
  • 02:00
  • Málaga
  • Alcorcón
  • 02:00
  • Gim. Tarragona
  • Cádiz CF
  • 02:00
  • Extremadura UD
  • Córdoba
  • 02:00
  • Osasuna
2019-06-08
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Mallorca
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • CF Reus
  • Osasuna
  • 02:00
  • Real Oviedo
  • Tenerife
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Almería
  • 02:00
  • Albacete
  • Granada
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • La Coruña
  • 02:00
  • Córdoba
  • Málaga
  • 02:00
  • Elche
  • Numancia
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Lugo
2019-06-09
  • Extremadura UD
  • 02:00
  • Mallorca
  • R Majadahonda
  • 02:00
  • CF Reus
  • Osasuna
  • 02:00
  • Real Oviedo
  • Tenerife
  • 02:00
  • Real Zaragoza
  • Almería
  • 02:00
  • Albacete
  • Granada
  • 02:00
  • Alcorcón
  • Sporting Gijón
  • 02:00
  • Cádiz CF
  • La Coruña
  • 02:00
  • Córdoba
  • Málaga
  • 02:00
  • Elche
  • Numancia
  • 02:00
  • Las Palmas
  • Gim. Tarragona
  • 02:00
  • Lugo
2018-12-15
  • Sporting Gijón
  • 1 - 0
  • Mallorca
  • CF Reus
  • 1 - 1
  • Córdoba
  • Numancia
  • 1 - 2
  • Albacete
  • Granada
  • 1 - 0
  • Real Oviedo
2018-12-14
  • Málaga
  • 1 - 0
  • Cádiz CF
2018-12-09
  • Real Zaragoza
  • 0 - 0
  • Córdoba
  • Lugo
  • 4 - 2
  • Las Palmas
  • Elche
  • 0 - 0
  • Sporting Gijón
  • Cádiz CF
  • 1 - 0
  • R Majadahonda
  • Alcorcón
  • 0 - 1
  • CF Reus
2018-12-08
  • Real Oviedo
  • 1 - 2
  • Almería
  • Albacete
  • 2 - 2
  • Osasuna
  • Mallorca
  • 1 - 2
  • Málaga
  • Gim. Tarragona
  • 0 - 1
  • Granada
  • La Coruña
  • 2 - 2
  • Numancia
2018-12-07
  • Tenerife
  • 0 - 0
  • Extremadura UD
2018-12-02
  • Las Palmas
  • 0 - 0
  • Real Oviedo
  • Albacete
  • 2 - 1
  • Alcorcón
  • Numancia
  • 3 - 0
  • Gim. Tarragona
  • Osasuna
  • 1 - 0
  • Lugo
  • R Majadahonda
  • 0 - 0
  • La Coruña
2018-12-01
  • Sporting Gijón
  • 2 - 1
  • Tenerife
  • Almería
  • 1 - 1
  • Extremadura UD
  • Málaga
  • 0 - 1
  • Granada
  • CF Reus
  • 0 - 2
  • Mallorca
  • Córdoba
  • 1 - 1
  • Elche
2018-11-30
  • Real Zaragoza
  • 0 - 1
  • Cádiz CF
2018-11-25
  • Alcorcón
  • 2 - 0
  • Real Zaragoza
  • Tenerife
  • 2 - 1
  • R Majadahonda
  • Real Oviedo
  • 3 - 0
  • CF Reus
  • Elche
  • 0 - 1
  • Albacete
  • Extremadura UD
  • 1 - 0
  • Málaga
  • Mallorca
  • 1 - 0
  • Numancia
2018-11-24
  • Cádiz CF
  • 4 - 1
  • Las Palmas
  • Lugo
  • 2 - 1
  • Córdoba
  • La Coruña
  • 2 - 0
  • Osasuna
  • Gim. Tarragona
  • 2 - 2
  • Almería
2018-11-23
  • Granada
  • 1 - 2
  • Sporting Gijón
2018-11-19
  • Almería
  • 1 - 1
  • La Coruña
2018-11-18
  • Albacete
  • 1 - 0
  • Lugo
  • Alcorcón
  • 1 - 0
  • Elche
  • Córdoba
  • 1 - 3
  • Cádiz CF
  • Numancia
  • 1 - 2
  • R Majadahonda
2018-11-17
  • Real Oviedo
  • 2 - 1
  • Sporting Gijón
  • Real Zaragoza
  • 2 - 2
  • Mallorca
  • CF Reus
  • 1 - 4
  • Extremadura UD
  • Osasuna
  • 2 - 0
  • Tenerife
  • Málaga
  • 2 - 0
  • Gim. Tarragona
2018-11-16
  • Las Palmas
  • 2 - 2
  • Granada
2018-11-12
  • Gim. Tarragona
  • 1 - 3
  • Real Zaragoza
2018-11-11
  • Tenerife
  • 0 - 0
  • Albacete
  • Mallorca
  • 3 - 0
  • Córdoba
  • Sporting Gijón
  • 2 - 2
  • Málaga
  • R Majadahonda
  • 2 - 0
  • Almería
  • Granada
  • 0 - 0
  • Numancia
2018-11-10
  • La Coruña
  • 4 - 0
  • Real Oviedo
  • Elche
  • 0 - 0
  • Las Palmas
  • Extremadura UD
  • 2 - 3
  • Osasuna
  • Lugo
  • 0 - 1
  • Alcorcón
  • Cádiz CF
  • 2 - 0
  • CF Reus
2018-11-04
  • Real Zaragoza
  • 0 - 2
  • Granada
  • Alcorcón
  • 2 - 0
  • R Majadahonda
  • Almería
  • 2 - 1
  • Sporting Gijón
  • Real Oviedo
  • 1 - 1
  • Mallorca
  • Cádiz CF
  • 5 - 1
  • Elche
2018-11-03
  • Las Palmas
  • 1 - 1
  • La Coruña
  • Córdoba
  • 4 - 2
  • Extremadura UD
  • Osasuna
  • 2 - 1
  • Málaga
  • Numancia
  • 2 - 0
  • Tenerife
  • CF Reus
  • 0 - 0
  • Lugo
2018-11-02
  • Albacete
  • 2 - 0
  • Gim. Tarragona
2018-10-29
  • Málaga
  • 2 - 0
  • Numancia
2018-10-28
  • Elche
  • 2 - 0
  • Real Zaragoza
  • R Majadahonda
  • 1 - 1
  • Osasuna
  • Extremadura UD
  • 1 - 2
  • Albacete
  • Gim. Tarragona
  • 2 - 1
  • Real Oviedo
2018-10-27
  • Tenerife
  • 3 - 2
  • Alcorcón
  • Lugo
  • 1 - 2
  • Cádiz CF
  • Granada
  • 1 - 0
  • Almería
  • Mallorca
  • 2 - 2
  • Las Palmas
  • La Coruña
  • 2 - 0
  • CF Reus
2018-10-26
  • Sporting Gijón
  • 0 - 0
  • Córdoba
2018-10-21
  • Cádiz CF
  • 0 - 0
  • Sporting Gijón
  • Real Zaragoza
  • 1 - 1
  • Tenerife
  • CF Reus
  • 2 - 1
  • R Majadahonda
  • Albacete
  • 1 - 1
  • Almería
  • Lugo
  • 1 - 0
  • Gim. Tarragona
  • Mallorca
  • 1 - 1
  • Extremadura UD
2018-10-20
  • Córdoba
  • 1 - 1
  • La Coruña
  • Alcorcón
  • 1 - 0
  • Granada
  • Las Palmas
  • 3 - 0
  • Numancia
  • Real Oviedo
  • 2 - 1
  • Osasuna
2018-10-19
  • Elche
  • 2 - 0
  • Málaga
2018-10-15
  • Gim. Tarragona
  • 1 - 3
  • Alcorcón
2018-10-14
  • Granada
  • 1 - 0
  • Mallorca
  • R Majadahonda
  • 1 - 0
  • Real Oviedo
  • Tenerife
  • 0 - 0
  • Lugo
2018-10-13
  • Numancia
  • 1 - 0
  • Real Zaragoza
  • Almería
  • 3 - 0
  • Las Palmas
  • Sporting Gijón
  • 1 - 1
  • CF Reus
  • Osasuna
  • 3 - 1
  • Córdoba
2018-10-12
  • La Coruña
  • 4 - 0
  • Elche
  • Extremadura UD
  • 2 - 1
  • Cádiz CF
  • Málaga
  • 2 - 1
  • Albacete
2018-10-08
  • Real Zaragoza
  • 1 - 1
  • Osasuna
  • R Majadahonda
  • 2 - 1
  • Sporting Gijón
2018-10-07
  • Cádiz CF
  • 1 - 1
  • Gim. Tarragona
  • La Coruña
  • 1 - 1
  • Málaga
  • Elche
  • 2 - 1
  • Lugo
  • Real Oviedo
  • 1 - 0
  • Albacete
  • CF Reus
  • 1 - 2
  • Granada
2018-10-06
  • Las Palmas
  • 0 - 0
  • Alcorcón
  • Córdoba
  • 1 - 0
  • Almería
  • Numancia
  • 1 - 0
  • Extremadura UD
  • Mallorca
  • 4 - 1
  • Tenerife
2018-09-30
  • Gim. Tarragona
  • 1 - 3
  • La Coruña
  • Extremadura UD
  • 2 - 2
  • Elche
  • Osasuna
  • 0 - 0
  • Numancia
  • Almería
  • 2 - 0
  • CF Reus
  • Málaga
  • 1 - 0
  • R Majadahonda
  • Alcorcón
  • 2 - 0
  • Real Oviedo
2018-09-29
  • Tenerife
  • 1 - 0
  • Cádiz CF
  • Granada
  • 4 - 2
  • Córdoba
  • Sporting Gijón
  • 1 - 0
  • Las Palmas
  • Lugo
  • 1 - 1
  • Mallorca
2018-09-28
  • Albacete
  • 2 - 2
  • Real Zaragoza
2018-09-24
  • La Coruña
  • 2 - 1
  • Granada
2018-09-23
  • Cádiz CF
  • 0 - 2
  • Alcorcón
  • Numancia
  • 0 - 2
  • Almería
  • Las Palmas
  • 1 - 0
  • Málaga
  • CF Reus
  • 1 - 1
  • Gim. Tarragona
  • Real Oviedo
  • 1 - 1
  • Elche
  • Mallorca
  • 1 - 3
  • Albacete
2018-09-22
  • Córdoba
  • 1 - 1
  • Tenerife
  • R Majadahonda
  • 1 - 4
  • Extremadura UD
  • Real Zaragoza
  • 0 - 2
  • Lugo
  • Osasuna
  • 1 - 0
  • Sporting Gijón
2018-09-17
  • Albacete
  • 1 - 1
  • Cádiz CF
2018-09-16
  • Sporting Gijón
  • 1 - 1
  • Numancia
  • Granada
  • 3 - 0
  • R Majadahonda
  • Almería
  • 2 - 1
  • Real Zaragoza
  • Extremadura UD
  • 1 - 2
  • Las Palmas
  • Lugo
  • 0 - 2
  • Real Oviedo
  • Elche
  • 1 - 1
  • Mallorca
2018-09-15
  • Alcorcón
  • 1 - 0
  • La Coruña
  • Málaga
  • 3 - 0
  • Córdoba
  • Tenerife
  • 0 - 1
  • CF Reus
  • Gim. Tarragona
  • 1 - 0
  • Osasuna
2018-09-10
  • R Majadahonda
  • 1 - 0
  • Lugo
2018-09-09
  • La Coruña
  • 1 - 0
  • Sporting Gijón
  • Córdoba
  • 0 - 0
  • Alcorcón
  • Extremadura UD
  • 1 - 3
  • Granada
  • Numancia
  • 1 - 0
  • Elche
  • CF Reus
  • 1 - 2
  • Albacete
2018-09-08
  • Málaga
  • 1 - 0
  • Tenerife
  • Real Oviedo
  • 0 - 4
  • Real Zaragoza
  • Osasuna
  • 3 - 1
  • Almería
2018-09-07