Mina lag:

Du har inte valt något favoritlag


Genväg i menyn
Matchnotiser

Mina matcher:
Matchnotiser

Matchnotiser:
Matchstart
Halvtid
Fulltid
Förlängning
Straffar
Mål
Missad straff
Gult kort
Rött kort
Hörnor
18+ Du måste vara minst 18 år för att spela på odds. Vi uppmanar dig att spela sunt & ansvarsfullt Läs merOK

Europa League

Sextondelsfinaler

2019-02-12
2019-02-14
2019-02-20
2019-02-21

Grupp A

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Bayer Leverkusen 6 4 1 1 7 13
2 FC Zürich 6 3 1 2 1 10
3 AEK Larnaca 6 1 2 3 -6 5
4 Ludogorets Razgrad 6 0 4 2 -2 4

Grupp B

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Salzburg 6 6 0 0 11 18
2 Celtic 6 3 0 3 -2 9
3 RB Leipzig 6 2 1 3 1 7
4 Rosenborg BK 6 0 1 5 -10 1

Grupp C

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Zenit St. Petersburg 6 3 2 1 1 11
2 Slavia Praha 6 3 1 2 1 10
3 Girondins Bordeaux 6 2 1 3 0 7
4 FC Köpenhamn 6 1 2 3 -2 5

Grupp D

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Dinamo Zagreb 6 4 2 0 8 14
2 Fenerbahçe 6 2 2 2 0 8
3 Spartak Trnava 6 2 1 3 -3 7
4 Anderlecht 6 0 3 3 -5 3

Grupp E

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Arsenal 6 5 1 0 10 16
2 Sporting CP Lisbon 6 4 1 1 10 13
3 Vorskla 6 1 0 5 -9 3
4 Qarabağ 6 1 0 5 -11 3

Grupp F

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Real Betis 6 3 3 0 5 12
2 Olympiakos Piraeus 6 3 1 2 5 10
3 Milan 6 3 1 2 3 10
4 F91 Dudelange 6 0 1 5 -13 1

Grupp G

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Villarreal 6 2 4 0 7 10
2 Rapid Wien 6 3 1 2 -3 10
3 Rangers 6 1 3 2 0 6
4 Spartak Moskva 6 1 2 3 -4 5

Grupp H

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Eintracht Frankfurt 6 6 0 0 12 18
2 Lazio 6 3 0 3 -2 9
3 Apollon Limassol 6 2 1 3 0 7
4 Olympique Marseille 6 0 1 5 -10 1

Grupp I

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Racing Genk 6 3 2 1 6 11
2 Malmö FF 6 2 3 1 1 9
3 Beşiktaş 6 2 1 3 -2 7
4 Sarpsborg 08 6 1 2 3 -5 5

Grupp J

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Sevilla 6 4 0 2 12 12
2 FK Krasnodar 6 4 0 2 0 12
3 Standard Liege 6 3 1 2 -2 10
4 Akhisar Belediyespor 6 0 1 5 -10 1

Grupp K

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Dinamo Kiev 6 3 2 1 3 11
2 Stade Rennais FC 6 3 0 3 -1 9
3 FK Astana 6 2 2 2 0 8
4 FK Jablonec 6 1 2 3 -2 5

Grupp L

Tabeller uppdateras var 30:e minut
Lag S V O F +/- P
1 Chelsea 6 5 1 0 9 16
2 BATE Borisov 6 3 0 3 0 9
3 Videoton 6 2 1 3 -2 7
4 PAOK Thessaloniki 6 1 0 5 -7 3
2018-12-13
  • Ludogorets
  • 1 - 1
  • Zürich
  • Olympiakos
  • 3 - 1
  • Milan
  • RB Leipzig
  • 1 - 1
  • Rosenborg
  • Celtic
  • 1 - 2
  • Salzburg
  • Köpenhamn
  • 0 - 1
  • Bordeaux
  • Slavia Praha
  • 2 - 0
  • Zenit
  • Spartak Trnava
  • 1 - 0
  • Fenerbahçe
  • Dinamo Zagreb
  • 0 - 0
  • Anderlecht
  • Sporting CP
  • 3 - 0
  • Vorskla
  • Arsenal
  • 1 - 0
  • Qarabağ
  • Larnaca
  • 1 - 5
  • Leverkusen
  • F91 Dudelange
  • 0 - 0
  • Real Betis
  • Akhisar
  • 0 - 0
  • Standard Liège
  • Marseille
  • 1 - 3
  • Apollon
  • Lazio
  • 1 - 2
  • Eint. Frankfurt
  • Rennes
  • 2 - 0
  • Astana
  • Kiev
  • 0 - 1
  • Jablonec
  • Beşiktaş
  • 0 - 1
  • Malmö FF
  • Genk
  • 4 - 0
  • Sarpsborg 08
  • Villarreal
  • 2 - 0
  • Spartak Moskva
  • PAOK
  • 1 - 3
  • BATE
  • Videoton
  • 2 - 2
  • Chelsea
  • Rapid Wien
  • 1 - 0
  • Rangers
  • Sevilla
  • 3 - 0
  • Krasnodar
2018-11-29
  • Apollon
  • 2 - 0
  • Lazio
  • Jablonec
  • 0 - 1
  • Rennes
  • Sarpsborg 08
  • 2 - 3
  • Beşiktaş
  • Malmö FF
  • 2 - 2
  • Genk
  • Rangers
  • 0 - 0
  • Villarreal
  • Chelsea
  • 4 - 0
  • PAOK
  • Standard Liège
  • 1 - 0
  • Sevilla
  • Eint. Frankfurt
  • 4 - 0
  • Marseille
  • Fenerbahçe
  • 0 - 0
  • Dinamo Zagreb
  • Qarabağ
  • 1 - 6
  • Sporting CP
  • Vorskla
  • 0 - 3
  • Arsenal
  • Zürich
  • 1 - 2
  • Larnaca
  • Milan
  • 5 - 2
  • F91 Dudelange
  • Leverkusen
  • 1 - 1
  • Ludogorets
  • Real Betis
  • 1 - 0
  • Olympiakos
  • Salzburg
  • 1 - 0
  • RB Leipzig
  • Rosenborg
  • 0 - 1
  • Celtic
  • BATE
  • 2 - 0
  • Videoton
  • Zenit
  • 1 - 0
  • Köpenhamn
  • Bordeaux
  • 2 - 0
  • Slavia Praha
  • Krasnodar
  • 2 - 1
  • Akhisar
  • Anderlecht
  • 0 - 0
  • Spartak Trnava
  • Astana
  • 0 - 1
  • Kiev
  • Spartak Moskva
  • 1 - 2
  • Rapid Wien
2018-11-08
  • Arsenal
  • 0 - 0
  • Sporting CP
  • Leverkusen
  • 1 - 0
  • Zürich
  • Real Betis
  • 1 - 1
  • Milan
  • Olympiakos
  • 5 - 1
  • F91 Dudelange
  • Ludogorets
  • 0 - 0
  • Larnaca
  • Rosenborg
  • 2 - 5
  • Salzburg
  • Celtic
  • 2 - 1
  • RB Leipzig
  • Slavia Praha
  • 0 - 0
  • Köpenhamn
  • Bordeaux
  • 1 - 1
  • Zenit
  • Dinamo Zagreb
  • 3 - 1
  • Spartak Trnava
  • Vorskla
  • 0 - 1
  • Qarabağ
  • Rapid Wien
  • 0 - 0
  • Villarreal
  • Videoton
  • 1 - 0
  • PAOK
  • Krasnodar
  • 2 - 1
  • Standard Liège
  • Akhisar
  • 2 - 3
  • Sevilla
  • Apollon
  • 2 - 3
  • Eint. Frankfurt
  • Lazio
  • 2 - 1
  • Marseille
  • Kiev
  • 3 - 1
  • Rennes
  • Malmö FF
  • 1 - 1
  • Sarpsborg 08
  • Genk
  • 1 - 1
  • Beşiktaş
  • Spartak Moskva
  • 4 - 3
  • Rangers
  • BATE
  • 0 - 1
  • Chelsea
  • Astana
  • 2 - 1
  • Jablonec
  • Fenerbahçe
  • 2 - 0
  • Anderlecht
2018-10-25
  • Sevilla
  • 6 - 0
  • Akhisar
  • Eint. Frankfurt
  • 2 - 0
  • Apollon
  • Marseille
  • 1 - 3
  • Lazio
  • Jablonec
  • 1 - 1
  • Astana
  • Rennes
  • 1 - 2
  • Kiev
  • Sarpsborg 08
  • 1 - 1
  • Malmö FF
  • Beşiktaş
  • 2 - 4
  • Genk
  • Rangers
  • 0 - 0
  • Spartak Moskva
  • Chelsea
  • 3 - 1
  • BATE
  • Villarreal
  • 5 - 0
  • Rapid Wien
  • PAOK
  • 0 - 2
  • Videoton
  • Standard Liège
  • 2 - 1
  • Krasnodar
  • Köpenhamn
  • 0 - 1
  • Slavia Praha
  • Anderlecht
  • 2 - 2
  • Fenerbahçe
  • Spartak Trnava
  • 1 - 2
  • Dinamo Zagreb
  • Qarabağ
  • 0 - 1
  • Vorskla
  • Sporting CP
  • 0 - 1
  • Arsenal
  • Milan
  • 1 - 2
  • Real Betis
  • Zürich
  • 3 - 2
  • Leverkusen
  • Larnaca
  • 1 - 1
  • Ludogorets
  • F91 Dudelange
  • 0 - 2
  • Olympiakos
  • Salzburg
  • 3 - 0
  • Rosenborg
  • RB Leipzig
  • 2 - 0
  • Celtic
  • Zenit
  • 2 - 1
  • Bordeaux
2018-10-04
  • Jablonec
  • 2 - 2
  • Kiev
  • Malmö FF
  • 2 - 0
  • Beşiktaş
  • Sarpsborg 08
  • 3 - 1
  • Genk
  • Spartak Moskva
  • 3 - 3
  • Villarreal
  • BATE
  • 1 - 4
  • PAOK
  • Rangers
  • 3 - 1
  • Rapid Wien
  • Chelsea
  • 1 - 0
  • Videoton
  • Krasnodar
  • 2 - 1
  • Sevilla
  • Standard Liège
  • 2 - 1
  • Akhisar
  • Apollon
  • 2 - 2
  • Marseille
  • Eint. Frankfurt
  • 4 - 1
  • Lazio
  • Qarabağ
  • 0 - 3
  • Arsenal
  • Leverkusen
  • 4 - 2
  • Larnaca
  • Real Betis
  • 3 - 0
  • F91 Dudelange
  • Zürich
  • 1 - 0
  • Ludogorets
  • Milan
  • 3 - 1
  • Olympiakos
  • Rosenborg
  • 1 - 3
  • RB Leipzig
  • Salzburg
  • 3 - 1
  • Celtic
  • Bordeaux
  • 1 - 2
  • Köpenhamn
  • Zenit
  • 1 - 0
  • Slavia Praha
  • Fenerbahçe
  • 2 - 0
  • Spartak Trnava
  • Anderlecht
  • 0 - 2
  • Dinamo Zagreb
  • Vorskla
  • 1 - 2
  • Sporting CP
  • Astana
  • 2 - 0
  • Rennes
2018-09-20
  • Ludogorets
  • 2 - 3
  • Leverkusen
  • Olympiakos
  • 0 - 0
  • Real Betis
  • RB Leipzig
  • 2 - 3
  • Salzburg
  • Celtic
  • 1 - 0
  • Rosenborg
  • Slavia Praha
  • 1 - 0
  • Bordeaux
  • Köpenhamn
  • 1 - 1
  • Zenit
  • Spartak Trnava
  • 1 - 0
  • Anderlecht
  • Dinamo Zagreb
  • 4 - 1
  • Fenerbahçe
  • Sporting CP
  • 2 - 0
  • Qarabağ
  • Arsenal
  • 4 - 2
  • Vorskla
  • F91 Dudelange
  • 0 - 1
  • Milan
  • Larnaca
  • 0 - 1
  • Zürich
  • Akhisar
  • 0 - 1
  • Krasnodar
  • Marseille
  • 1 - 2
  • Eint. Frankfurt
  • Lazio
  • 2 - 1
  • Apollon
  • Rennes
  • 2 - 1
  • Jablonec
  • Kiev
  • 2 - 2
  • Astana
  • Beşiktaş
  • 3 - 1
  • Sarpsborg 08
  • Genk
  • 2 - 0
  • Malmö FF
  • Villarreal
  • 2 - 2
  • Rangers
  • PAOK
  • 0 - 1
  • Chelsea
  • Rapid Wien
  • 2 - 0
  • Spartak Moskva
  • Videoton
  • 0 - 2
  • BATE
  • Sevilla
  • 5 - 1
  • Standard Liège

Playoff

Tredje kvalomgången

2018-08-16
  • Sporting Braga
  • 2 - 2
  • Zorya
  • Valur
  • 2 - 1
  • Sheriff
  • Burnley
  • 1 - 0
  • Istanbul BB
  • Rosenborg
  • 3 - 0
  • Cork City
  • Rijeka
  • 0 - 1
  • Sarpsborg 08
  • Bordeaux
  • 2 - 1
  • Illichivets'
  • Gent
  • 3 - 1
  • J Białystok
  • Feyenoord
  • 1 - 1
  • Trencin
  • FC Steaua
  • 2 - 1
  • Hajduk Split
  • Partizan
  • 3 - 2
  • Nordsjælland
  • Rapid Wien
  • 4 - 0
  • S. Bratislava
  • Maribor
  • 0 - 0
  • Rangers
  • Lech Poznań
  • 1 - 2
  • Genk
  • Bröndby
  • 2 - 1
  • Spartak Subotica
  • Basel
  • 1 - 0
  • Vitesse
  • Atalanta
  • 2 - 0
  • Hapoel Haifa
  • Zrinjski
  • 1 - 1
  • Ludogorets
  • F91 Dudelange
  • 2 - 2
  • Legia Warszawa
  • LASK Linz
  • 2 - 1
  • Beşiktaş
  • Dinamo Brest
  • 1 - 0
  • Apollon
  • M. Tel-Aviv
  • 2 - 1
  • Pyunik
  • Luzern
  • 1 - 3
  • Olympiakos
  • Žalgiris
  • 0 - 5
  • Sevilla
  • APOEL
  • 3 - 1
  • Hapoel
  • Kukësi
  • 2 - 0
  • T Kutaisi
  • Zenit
  • 8 - 1
  • Dinamo Minsk
  • Sūduva
  • 0 - 0
  • Spartaks Jūrmala
  • Midtjylland
  • 3 - 1
  • The New Saints
  • Molde
  • 3 - 0
  • Hibernian
  • CFR Cluj
  • 5 - 0
  • Alashkert
  • U Craiova
  • 1 - 1
  • RB Leipzig
  • Köpenhamn
  • 2 - 1
  • CSKA Sofia
  • U Craiova
  • 1 - 1
  • RB Leipzig
  • HJK
  • 1 - 4
  • Olimpija
  • Larnaca
  • 5 - 0
  • Sturm Graz
  • Progrès N
  • 2 - 2
  • Ufa
  • Kairat
  • 1 - 2
  • Sigma Olomouc
2018-08-09
  • Sevilla
  • 1 - 0
  • Žalgiris
  • S. Bratislava
  • 2 - 1
  • Rapid Wien
  • Legia Warszawa
  • 1 - 2
  • F91 Dudelange
  • Spartak Subotica
  • 0 - 2
  • Bröndby
  • Rangers
  • 3 - 1
  • Maribor
  • Cork City
  • 0 - 2
  • Rosenborg
  • Hajduk Split
  • 0 - 0
  • FC Steaua
  • Sarpsborg 08
  • 1 - 1
  • Rijeka
  • The New Saints
  • 0 - 2
  • Midtjylland
  • Hibernian
  • 0 - 0
  • Molde
  • Zorya
  • 1 - 1
  • Sporting Braga
  • Vitesse
  • 0 - 1
  • Basel
  • Olympiakos
  • 4 - 0
  • Luzern
  • Genk
  • 2 - 0
  • Lech Poznań
  • Olimpija
  • 3 - 0
  • HJK
  • Istanbul BB
  • 0 - 0
  • Burnley
  • Beşiktaş
  • 1 - 0
  • LASK Linz
  • CSKA Sofia
  • 1 - 2
  • Köpenhamn
  • Nordsjælland
  • 1 - 2
  • Partizan
  • J Białystok
  • 0 - 1
  • Gent
  • Sturm Graz
  • 0 - 2
  • Larnaca
  • Hapoel
  • 2 - 2
  • APOEL
  • Trencin
  • 4 - 0
  • Feyenoord
  • T Kutaisi
  • 5 - 2
  • Kukësi
  • Dinamo Minsk
  • 4 - 0
  • Zenit
  • Apollon
  • 4 - 0
  • Dinamo Brest
  • Ludogorets
  • 1 - 0
  • Zrinjski
  • Illichivets'
  • 1 - 3
  • Bordeaux
  • Sigma Olomouc
  • 2 - 0
  • Kairat
  • Sheriff
  • 1 - 0
  • Valur
  • RB Leipzig
  • 3 - 1
  • U Craiova
  • Spartaks Jūrmala
  • 0 - 1
  • Sūduva
  • Hapoel Haifa
  • 1 - 4
  • Atalanta
  • Alashkert
  • 0 - 2
  • CFR Cluj
  • Ufa
  • 2 - 1
  • Progrès N
2018-08-07
  • Pyunik
  • 0 - 0
  • M. Tel-Aviv

Andra kvalomgången

2018-08-02
  • Valur
  • 3 - 0
  • Santa Coloma
  • FH
  • 0 - 1
  • Hapoel Haifa
  • Rio Ave
  • 4 - 4
  • J Białystok
  • Crusaders
  • 1 - 1
  • Olimpija
  • Újpest
  • 1 - 3
  • Sevilla
  • Radnički Niš
  • 2 - 2
  • M. Tel-Aviv
  • Rangers
  • 1 - 1
  • Osijek
  • Drita
  • 1 - 1
  • F91 Dudelange
  • Sarpsborg 08
  • 1 - 0
  • St. Gallen
  • La Fiorita
  • 0 - 3
  • Spartaks Jūrmala
  • Lech Poznań
  • 3 - 1
  • Shakhtyor
  • AZ
  • 2 - 1
  • Kairat
  • Bordeaux
  • 2 - 1
  • Ventspils
  • Burnley
  • 3 - 1
  • Aberdeen
  • Domžale
  • 1 - 1
  • Ufa
  • FC Steaua
  • 4 - 0
  • Rudar Velenje
  • Maribor
  • 2 - 0
  • Chikhura
  • Sarajevo
  • 0 - 8
  • Atalanta
  • Víkingur
  • 0 - 4
  • T Kutaisi
  • Beşiktaş
  • 6 - 0
  • B36
  • Köpenhamn
  • 5 - 0
  • Stjärnan
  • Vitesse
  • 3 - 1
  • Viitorul
  • Asteras
  • 1 - 1
  • Hibernian
  • S. Bratislava
  • 3 - 1
  • Balzan
  • Atromitos
  • 1 - 1
  • Dinamo Brest
  • Admira
  • 1 - 3
  • CSKA Sofia
  • AIK
  • 0 - 1
  • Nordsjælland
  • Illichivets'
  • 2 - 1
  • Djurgården
  • Sparta Prag
  • 2 - 1
  • Spartak Subotica
  • Progrès N
  • 2 - 0
  • Honvéd
  • Vaduz
  • 1 - 1
  • Žalgiris
  • Lincoln RI
  • 1 - 1
  • The New Saints
  • Apollon
  • 3 - 1
  • Željezničar
  • Häcken
  • 1 - 1
  • RB Leipzig
  • Lillestrøm
  • 1 - 2
  • LASK Linz
  • Dinamo Minsk
  • 4 - 1
  • DAC
  • Flora
  • 2 - 0
  • APOEL
  • Valletta
  • 1 - 2
  • Zrinjski
  • Trakai
  • 1 - 1
  • Partizan
  • Slavia Sofia
  • 2 - 3
  • Hajduk Split
  • Larnaca
  • 4 - 0
  • Dundalk
  • Trencin
  • 4 - 1
  • Górnik Zabrze
  • Laçi
  • 0 - 2
  • Molde
  • Alashkert
  • 0 - 0
  • S Nikšić
2018-08-01
  • Fola Esch
  • 1 - 4
  • Genk
2018-07-31
  • Pyunik
  • 1 - 0
  • Tobol
2018-07-26
  • Sevilla
  • 4 - 0
  • Újpest
  • Stjärnan
  • 0 - 2
  • Köpenhamn
  • DAC
  • 1 - 3
  • Dinamo Minsk
  • Spartak Subotica
  • 2 - 0
  • Sparta Prag
  • Hibernian
  • 3 - 2
  • Asteras
  • Aberdeen
  • 1 - 1
  • Burnley
  • Osijek
  • 0 - 1
  • Rangers
  • Dundalk
  • 0 - 0
  • Larnaca
  • Partizan
  • 1 - 0
  • Trakai
  • Željezničar
  • 1 - 2
  • Apollon
  • Atalanta
  • 2 - 2
  • Sarajevo
  • St. Gallen
  • 2 - 1
  • Sarpsborg 08
  • B36
  • 0 - 2
  • Beşiktaş
  • Genk
  • 5 - 0
  • Fola Esch
  • Górnik Zabrze
  • 0 - 1
  • Trencin
  • Olimpija
  • 5 - 1
  • Crusaders
  • Santa Coloma
  • 1 - 0
  • Valur
  • The New Saints
  • 2 - 1
  • Lincoln RI
  • Hajduk Split
  • 1 - 0
  • Slavia Sofia
  • S Nikšić
  • 0 - 1
  • Alashkert
  • Dinamo Brest
  • 4 - 3
  • Atromitos
  • Nordsjælland
  • 1 - 0
  • AIK
  • LASK Linz
  • 4 - 0
  • Lillestrøm
  • Shakhtyor
  • 1 - 1
  • Lech Poznań
  • J Białystok
  • 1 - 0
  • Rio Ave
  • Djurgården
  • 1 - 1
  • Illichivets'
  • CSKA Sofia
  • 3 - 0
  • Admira
  • Molde
  • 3 - 0
  • Laçi
  • APOEL
  • 5 - 0
  • Flora
  • Honvéd
  • 1 - 0
  • Progrès N
  • Zrinjski
  • 1 - 1
  • Valletta
  • M. Tel-Aviv
  • 2 - 0
  • Radnički Niš
  • Žalgiris
  • 1 - 0
  • Vaduz
  • F91 Dudelange
  • 2 - 1
  • Drita
  • RB Leipzig
  • 4 - 0
  • Häcken
  • Balzan
  • 2 - 1
  • S. Bratislava
  • T Kutaisi
  • 3 - 0
  • Víkingur
  • Chikhura
  • 0 - 0
  • Maribor
  • Hapoel Haifa
  • 1 - 1
  • FH
  • Rudar Velenje
  • 0 - 2
  • FC Steaua
  • Tobol
  • 2 - 1
  • Pyunik
  • Spartaks Jūrmala
  • 6 - 0
  • La Fiorita
  • Viitorul
  • 2 - 2
  • Vitesse
  • Kairat
  • 2 - 0
  • AZ
  • Ventspils
  • 0 - 1
  • Bordeaux
  • Ufa
  • 0 - 0
  • Domžale

Första kvalomgången

2018-07-19
  • FH
  • 0 - 0
  • Lahti
  • Domžale
  • 1 - 1
  • Siroki Brijeg
  • Újpest
  • 4 - 0
  • Neftçi
  • Coleraine
  • 0 - 2
  • Spartak Subotica
  • NSÍ
  • 4 - 6
  • Hibernian
  • Osijek
  • 2 - 1
  • Petrocub
  • Tre Fiori
  • 0 - 3
  • Rudar Velenje
  • Dundalk
  • 2 - 1
  • Levadia
  • Trencin
  • 1 - 1
  • Budućnost
  • Mladost
  • 1 - 2
  • B36
  • Partizan
  • 3 - 0
  • NK Rudar
  • Sarajevo
  • 3 - 0
  • Banants
  • Maribor
  • 2 - 0
  • Partizani
  • Köpenhamn
  • 1 - 1
  • KuPS
  • Luftëtari
  • 3 - 3
  • Ventspils
  • Jerusalem
  • 1 - 2
  • Chikhura
  • Nordsjælland
  • 2 - 1
  • Cliftonville
  • Progrès N
  • 0 - 1
  • Qabala
  • Shakhtyor
  • 2 - 0
  • Connah's Quay
  • Žalgiris
  • 1 - 1
  • Inter Baku
  • 2 - 1
  • Balzan
  • Vardar
  • 0 - 2
  • Pyunik
  • Dinamo Tbilisi
  • 1 - 2
  • DAC
  • AIK
  • 1 - 1
  • Shamrock R
  • Häcken
  • 1 - 2
  • Liepāja
  • Apollon
  • 2 - 0
  • Stumbras
  • M. Tel-Aviv
  • 1 - 0
  • Ferencváros
  • Zaria
  • 1 - 1
  • Górnik Zabrze
  • Sarpsborg 08
  • 2 - 0
  • ÍBV
  • Prishtina
  • 0 - 0
  • Fola Esch
  • Riga
  • 1 - 0
  • CSKA Sofia
  • S. Bratislava
  • 5 - 0
  • Milsami
  • Nõmme Kalju
  • 1 - 0
  • Stjärnan
  • Slavia Sofia
  • 2 - 1
  • Ilves
  • Gzira United
  • 0 - 1
  • Radnički Niš
  • Molde
  • 5 - 1
  • Glenavon
  • Gandzasar
  • 2 - 1
  • Lech Poznań
  • Laçi
  • 1 - 0
  • Anorthosis
  • Viitorul
  • 0 - 0
  • Racing Women
  • Irtysh
  • 0 - 1
  • Trakai
  • Irtysh
  • 0 - 1
  • Trakai
  • Dinamo Minsk
  • 1 - 2
  • Derry City
  • Kairat
  • 7 - 1
  • Engordany
  • Tobol
  • 2 - 0
  • Samtredia
2018-07-18
  • Željezničar
  • 3 - 1
  • Trans
2018-07-17
  • Honvéd
  • 4 - 0
  • Rabotnicki
  • Shkupi
  • 0 - 0
  • Rangers
  • Levski Sofia
  • 3 - 2
  • Vaduz
2018-07-12
  • Stjärnan
  • 3 - 0
  • Nõmme Kalju
  • DAC
  • 1 - 1
  • Dinamo Tbilisi
  • Radnički Niš
  • 4 - 0
  • Gzira United
  • Lech Poznań
  • 2 - 0
  • Gandzasar
  • Cliftonville
  • 0 - 1
  • Nordsjælland
  • Rangers
  • 2 - 0
  • Shkupi
  • Hibernian
  • 6 - 1
  • NSÍ
  • Spartak Subotica
  • 1 - 1
  • Coleraine
  • Budućnost
  • 0 - 2
  • Trencin
  • Rudar Velenje
  • 0 - 3
  • Partizan
  • Shamrock R
  • 0 - 1
  • AIK
  • B36
  • 0 - 0
  • Mladost
  • Siroki Brijeg
  • 2 - 2
  • Domžale
  • Racing Women
  • 0 - 2
  • Viitorul
  • ÍBV
  • 0 - 4
  • Sarpsborg 08
  • Engordany
  • 0 - 3
  • Kairat
  • Górnik Zabrze
  • 1 - 0
  • Zaria
  • CSKA Sofia
  • 1 - 0
  • Riga
  • Petrocub
  • 1 - 1
  • Osijek
  • Anorthosis
  • 2 - 1
  • Laçi
  • Ferencváros
  • 1 - 1
  • M. Tel-Aviv
  • Stumbras
  • 1 - 0
  • Apollon
  • Derry City
  • 0 - 2
  • Dinamo Minsk
  • Neftçi
  • 3 - 1
  • Újpest
  • Milsami
  • 2 - 4
  • S. Bratislava
  • Connah's Quay
  • 1 - 3
  • Shakhtyor
  • Liepāja
  • 0 - 3
  • Häcken
  • Trans
  • 0 - 2
  • Željezničar
  • Balzan
  • 4 - 1
  • Inter Baku
  • KuPS
  • 0 - 1
  • Köpenhamn
  • Ilves
  • 0 - 1
  • Slavia Sofia
  • Trakai
  • 0 - 0
  • Irtysh
  • Trakai
  • 0 - 0
  • Irtysh
  • Levadia
  • 0 - 1
  • Dundalk
  • Lahti
  • 0 - 3
  • FH
  • Qabala
  • 0 - 2
  • Progrès N
  • Rudar Velenje
  • 7 - 0
  • Tre Fiori
  • Partizani
  • 0 - 1
  • Maribor
  • Chikhura
  • 0 - 0
  • Jerusalem
  • Ventspils
  • 5 - 0
  • Luftëtari
  • Pyunik
  • 1 - 0
  • Vardar
2018-07-11
  • Glenavon
  • 2 - 1
  • Molde
  • Fola Esch
  • 0 - 0
  • Prishtina
  • 1 - 2
  • Žalgiris
  • Vaduz
  • 1 - 0
  • Levski Sofia
  • Rabotnicki
  • 2 - 1
  • Honvéd
  • Banants
  • 1 - 2
  • Sarajevo
2018-07-10
  • Samtredia
  • 0 - 1
  • Tobol

Preliminära omgången

Höjdpunkterna från Europa League presenteras i samarbete med Viafree.

Namn Mål
M. Samatta 9
I. Trichkovski 8
P. Mortensen 7
Pablo Sarabia 7
L. Trossard 7
A. Akinyemi 7
E. Hestad 7
M. Eppel 6
K. Fortounis 6
M. Dabour 6
W. Ben Yedder 6
Matheus Cunha 6
Namn Assist
I. Stasevich 6
Pozuelo 5
M. Gaćinović 4
C. Immobile 4
K. Fortounis 4
I. Trichkovski 3
K. Havertz 3
A. Ulmer 3
Léo Jabá 3
Guilherme Arana 3
João Pedro 3
F. Papoulis 3
Ricardo Quaresma 3
J. Mæhle 3
V. Tsygankov 3
Namn Assist
I. Stasevich 6
Pozuelo 5
M. Gaćinović 4
C. Immobile 4
K. Fortounis 4
I. Trichkovski 3
K. Havertz 3
A. Ulmer 3
Léo Jabá 3
Guilherme Arana 3
João Pedro 3
F. Papoulis 3
Ricardo Quaresma 3
J. Mæhle 3
V. Tsygankov 3
Namn Gula kort
J. Tamm 6
J. Flanagan 6
A. Morelos 5
A. Bouchalakis 5
Pedro Henrique 5
Candeias 5
C. Moți 4
A. Askar 4
Igor Carioca 4
É. Banega 4
S. Ilsanker 4
H. Hevel 4
J. Uronen 4
M. Kruska 4
Nemanja Miletić II 4
Namn Röda kort
Jaume Costa 2
A. Owens 1
C. McDermott 1
M. Shvetsov 1
O. Atzili 1
B. Pauljević 1
A. Aleksandrov 1
A. Majdevac 1
T. Xəlilzadə 1
Zeca 1
P. Avetisyan 1
S. Kostov 1
S. Herrera 1
G. Procacci 1
Samu Castillejo 1
Namn Röda kort
Jaume Costa 2
A. Owens 1
C. McDermott 1
M. Shvetsov 1
O. Atzili 1
B. Pauljević 1
A. Aleksandrov 1
A. Majdevac 1
T. Xəlilzadə 1
Zeca 1
P. Avetisyan 1
S. Kostov 1
S. Herrera 1
G. Procacci 1
Samu Castillejo 1
  • Aberdeen

    Aberdeen

    Spelade matcher 2 Vinster 0
    Oavgjorda 2 Förluster 0
    Gjorda mål 2 Insläppta mål 2
    Skott 13 Skott på mål 5
    Målskillnad 0 Hållna nollor 0
    Gula kort 3 Röda kort 0
    Regelbrott 16 Hörnor 12
    Offside 1
  • Admira

    Admira

    Spelade matcher 2 Vinster 0
    Oavgjorda 0 Förluster 2
    Gjorda mål 1 Insläppta mål 6
    Skott 19 Skott på mål 9
    Målskillnad -5 Hållna nollor 0
    Gula kort 4 Röda kort 0
    Regelbrott 30 Hörnor 8
    Offside 1
  • AEK Larnaca

    AEK Larnaca

    Spelade matcher 12 Vinster 5
    Oavgjorda 4 Förluster 3
    Gjorda mål 21 Insläppta mål 13
    Skott 136 Skott på mål 63
    Målskillnad 8 Hållna nollor 6
    Gula kort 29 Röda kort 0
    Regelbrott 112 Hörnor 40
    Offside 34
  • AIK

    AIK

    Spelade matcher 4 Vinster 1
    Oavgjorda 1 Förluster 2
    Gjorda mål 2 Insläppta mål 3
    Skott 39 Skott på mål 16
    Målskillnad -1 Hållna nollor 1
    Gula kort 7 Röda kort 0
    Regelbrott 10 Hörnor 17
    Offside 1
  • Akhisar Belediyespor

    Akhisar Belediyespor

    Spelade matcher 6 Vinster 0
    Oavgjorda 1 Förluster 5
    Gjorda mål 4 Insläppta mål 14
    Skott 61 Skott på mål 18
    Målskillnad -10 Hållna nollor 1
    Gula kort 14 Röda kort 1
    Regelbrott 65 Hörnor 26
    Offside 20
  • Alashkert

    Alashkert

    Spelade matcher 4 Vinster 1
    Oavgjorda 1 Förluster 2
    Gjorda mål 1 Insläppta mål 7
    Skott 56 Skott på mål 20
    Målskillnad -6 Hållna nollor 2
    Gula kort 11 Röda kort 0
    Hörnor 16
  • Anderlecht

    Anderlecht

    Spelade matcher 6 Vinster 0
    Oavgjorda 3 Förluster 3
    Gjorda mål 2 Insläppta mål 7
    Skott 80 Skott på mål 12
    Målskillnad -5 Hållna nollor 2
    Gula kort 12 Röda kort 2
    Regelbrott 77 Hörnor 32
    Offside 5
  • Anorthosis

    Anorthosis

    Spelade matcher 2 Vinster 1
    Oavgjorda 0 Förluster 1
    Gjorda mål 2 Insläppta mål 2
    Skott 19 Skott på mål 6
    Målskillnad 0 Hållna nollor 0
    Gula kort 2 Röda kort 0
    Regelbrott 14 Hörnor 13
    Offside 3
  • APOEL

    APOEL

    Spelade matcher 6 Vinster 3
    Oavgjorda 1 Förluster 2
    Gjorda mål 11 Insläppta mål 6
    Skott 75 Skott på mål 39
    Målskillnad 5 Hållna nollor 2
    Gula kort 11 Röda kort 1
    Hörnor 29
  • Apollon

    Apollon

    Spelade matcher 14 Vinster 7
    Oavgjorda 1 Förluster 6
    Gjorda mål 24 Insläppta mål 17
    Skott 157 Skott på mål 74
    Målskillnad 7 Hållna nollor 4
    Gula kort 24 Röda kort 0
    Regelbrott 92 Hörnor 70
    Offside 20
  • Arsenal

    Arsenal

    Spelade matcher 6 Vinster 5
    Oavgjorda 1 Förluster 0
    Gjorda mål 12 Insläppta mål 2
    Skott 81 Skott på mål 31
    Målskillnad 10 Hållna nollor 5
    Gula kort 6 Röda kort 0
    Regelbrott 63 Hörnor 50
    Offside 10
  • Astana

    Astana

    Spelade matcher 8 Vinster 3
    Oavgjorda 2 Förluster 3
    Gjorda mål 8 Insläppta mål 8
    Skott 84 Skott på mål 26
    Målskillnad 0 Hållna nollor 2
    Gula kort 22 Röda kort 0
    Regelbrott 94 Hörnor 33
    Offside 22
  • Asteras Tripolis

    Asteras Tripolis

    Spelade matcher 2 Vinster 0
    Oavgjorda 1 Förluster 1
    Gjorda mål 3 Insläppta mål 4
    Skott 22 Skott på mål 15
    Målskillnad -1 Hållna nollor 0
    Gula kort 6 Röda kort 2
    Regelbrott 10 Hörnor 14
    Offside 2
  • Atalanta

    Atalanta

    Spelade matcher 6 Vinster 3
    Oavgjorda 3 Förluster 0
    Gjorda mål 16 Insläppta mål 3
    Skott 85 Skott på mål 39
    Målskillnad 13 Hållna nollor 4
    Gula kort 7 Röda kort 0
    Regelbrott 29 Hörnor 45
    Offside 11
  • Atromitos

    Atromitos

    Spelade matcher 2 Vinster 0
    Oavgjorda 1 Förluster 1
    Gjorda mål 4 Insläppta mål 5
    Skott 15 Skott på mål 7
    Målskillnad -1 Hållna nollor 0
    Gula kort 6 Röda kort 0
    Hörnor 3
  • AZ

    AZ

    Spelade matcher 2 Vinster 1
    Oavgjorda 0 Förluster 1
    Gjorda mål 2 Insläppta mål 3
    Skott 27 Skott på mål 11
    Målskillnad -1 Hållna nollor 0
    Gula kort 5 Röda kort 0
    Regelbrott 19 Hörnor 19
    Offside 9
  • B36

    B36

    Spelade matcher 6 Vinster 1
    Oavgjorda 3 Förluster 2
    Gjorda mål 4 Insläppta mål 11
    Skott 34 Skott på mål 16
    Målskillnad -7 Hållna nollor 1
    Gula kort 9 Röda kort 0
    Hörnor 11